Tasarımda Trendler

 

Asıl konumuz olan tasarımdan ve trendlerden bahsedelim birazda…

Tasarımın her alanına yön veren trendler biz tasarımcılar için önemli kaynaklar.

Pia studio ekibi olarak bilgileri bu ortamda toplayıp sizlerle paylaşmak istedik.

Birilerine ilham olması dileğiyle…

 

 

 

 

“Gelecek ne gösterir?

Anlam arayışı nereye gidiyor ve küresel değişimin atmosferinde anlam arayışı nereye doğru yöneliyor? 

Bugünün tasarımında görünürdeki karşıtlığın nasıl uzlaştırıldığı ve etkileyici bakış açılarının nasıl ortaya çıktığını hissedin ve öğrenin. 

Gelenekle, fütüristik inovasyona kadar olan oyundan, bu çok katmanlı trendlerde size ilham verecek çok şey bulacaksınız. “

  • Hem çağdaş hem de zamansız, sade ve rahat, mütevazı iyileştirmeler, köklü fikirleri yenileriyle birleştirir. Ahşap, taş, beton, seramik, bambu, dökme demir, keten ve yün doğal renklerde tercih edilen malzemelerdir.

 

 

 

  • Hem sofistike hem de hassas olan bu üslup yönünün vizyoner bir etkisi vardır.Yeni teknolojilerle deneyler yaparak, tahmin edeceği havalı, pragmatik itirazdan ziyade duygusal çekicilik elde eder. Bazı nadir malzeme ve ürün kombinasyonlarını içerir. Ekstra ince filmler, yumuşak tekstiller ve yeni görsel aksanlar duyularla konuşur.

 

 

 

  • Bu eğilimdeki “niyetler” ürünlerdeki etik iddiaları destekleyenlerdir. Geri dönüşüm, geri dönüşüm ve sürdürülebilir kaliteler, etkileyici stil, parlak renkler, canlılık ve dama, çizgili ve dekoratif desenler gibi cesur kalıplarla birleşir. Tüm malzemeler plastik, metal, ahşap ve tekstiller de dahil olmak üzere geri dönüştürülür.

 

  • Değişen servetlerin bir dünyasında, bu cesur trend, dışmerkezlilik ve tarihsel alıntılar için bir tutkuyla birlikte, varlıksızlığı gösterir. Pahalı detaylar ve zengin ayrıntılara duyulan sevgi, cesur bir ifadeyi kullanmak için porselen, değerli taşlar, süslü deri işçiliği, kabartma oymaların kullanıldığı resimsi bir görünüm yaratır.

 

 

 

Kaynak : Ambiente Messe Frankfurt

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir